Віктор Марченко, канд.техн.наук, Agroexpert (Україна)

День поля розпочався з екскурсії сучасним овочесховищем ПП «Імпак», що має потенційні виробничі потужності ЗО тис. тонн. Гостям заходу, які зібралися з північно-західних і центральних областей України, продемонстрували лінії переробки, сортування, скасування та пакування картоплі й інших овочів.

 

 

Про діяльність ТОВ «Європлант Україна» розповів менеджер зі збуту Дмитро Гриненко. Основними напрямами діяльності компанії є вирощування насіння картоплі німецької селекції, а також реалізація сортів картоплі виробництва німецької компанії Europlant. Щоб отримати високий урожай, важливо вибрати правильний сорт, який відповідатиме всім умовам ґрунту і клімату, а також подальшому напряму використання вирощеної картоплі, зазначив зокрема пан Гриненко. Сьогодні компанія готова запропонувати аграріям 14 сортів картоплі з огляду на умови вирощування цієї культури та особливості українського ринку.

Серед них такі:

  • Беллароза — найпопулярніший в Україні, ранній стабільний;
  • Фінка — надранній високоврожайний сорт, дає добрі результати на Сході, Півдні та в Центрі;
  • Вінета — ранній стресостійкий, високоврожайний і дуже смачний;
  • Джеллі — середньоранній, високоврожайний і високотоварний, з великими бульбами.

 

Дмитро Маліновський

комерційний директор ПП «Імпак»

Із тонкощами технології вирощування картоплі та інших овочевих культур гостей заходу ознайомив Дмитро Маліновський, комерційний директор ПП «Імпак»:

«Наше господарство має приблизно 3500 га ріллі, де під картоплею зайнято 800 га, ще на 50 га вирощуємо моркву та на 20 га — столові буряки.

Виробляємо високоякісний посівний матеріал, а також товарні овочі з найкращими смаковими якостями, які реалізуємо через мережу супермаркетів по всій Україні.

Вирощувати овочі неможливо без застосування якісної техніки як на полі, так у складських приміщеннях. Перевагу надаємо техніці провідного світового виробника машин та обладнання для картоплярства й овочівництва — німецької компанії Grimme. У нас працює понад 20 машин цієї компанії. Це — ґрунтові фрези, картоплесаджалки, культиватори для догляду за рослинами, сортувальні машини, транспортери та бункери.

Уже впродовж тривалого часу співпрацюємо з ТОВ «Агролінії», що є офіційним представником компанії Grimme на ринку України.»

Перш ніж зупинити свій вибір на машинах Grimme, в компанії довго вивчали їх продукцію, їздили до Німеччини на завод, де змогли оцінити якість виготовлення машин. Відвідали чимало господарств і в Україні та Росії, на яких уже не один рік працюють машини й обладнання Grimme. Тепер аграрії готові самі рекомендувати техніку цього виробника тим, хто вирішив займатися вирощуванням картоплі.

«Техніка Grimme дійсно працює відмінно, — продовжує пан Дмитро. — Якщо говорити детальніше, особливо подобається дійсно висока якість цієї техніки. Робочі органи будь-яких машин Grimme, що контактують із бульбами, мають конструктивні особливості та спеціальне покриття, завдяки чому бульби травмуються мінімально. Жодна інша техніка не здатна так обережно поводитися з коренебульбоплодами, як обладнання Grimme».

Приємно відзначити, що техніка Grimme повністю відповідає задекларованим параметрам. Наприклад, якщо обіцяно ресурс робочого органа, наприклад, 400 га чи, скажімо, 2 тис. годин, то це цілком реально. Завдяки цьому можна планувати придбання необхідної кількості витратних матеріалів на відповідний період, наприклад, на сезон.

Аграрії цінують оперативний, швидкий та якісний сервіс від ТОВ «Агролінії». Незалежно від того, чи машина ще на гарантії або вже працює у післягарантійний період, будь-яку технічну проблему представники компанії вирішують протягом однієї доби. «За час нашої співпраці з ТОВ «Агролінії», — згадує пан Дмитро, — не було жодного випадку, коли б через зволікання їхніх сервісних інженерів довелося призупиняти хід польових чи складських робіт».